Odličen zaključek leta za naše CrossFit športnike

Zagreb Throwdown 2014

V zaključku leta sta v naši regiji potekali kar dve večji CrossFit tekmovanji, obeh pa se je udeležilo lepo število slovenskih tekmovalcev.

Prvo tekmovanje, Italian Throwdown, je potekalo 6. in 7. decembra v Padovi. Nanj so se kvalificirali trije slovenci: Damjan Mlakar, Sergij Potočnik in ELUIR sponzorirani športnik Lovro Gmajner, ki je na prizorišče po kvalifikacijah prišel kot odličen deseti! Predstavnic nežnejšega spola na tem tekmovanju žal nismo imeli.

Italian Throwdown: Lucas Parker Italian Throwdown

Na dan dogodka so Italijani postregli s pestrim dogajanjem in zahtevnimi WODi, na koncu pa je slavil izjemni Lucas Parker, ki so ga organizatorji na tekmovanje povabili. Med ženskami je zmago odnesla prav tako povabljena Sara Sigmundsdottir. Levji delež 10.000 evrov vredne nagradne pogače je tako šel v roke profesionalnim športnikom (2. sta bila Bjoörgvin Karl Guđmundsson pri moških, in Bjork Odinsdottir pri ženskah), ki so s svojimi rezultati očitno izstopali med ostalimi tekmovalci. To je med udeleženci sprožilo nekaj vročih debat, objektiven zaključek pa je težko narediti.

Italian Throwdown: Lovro Gmajner Italian Throwdown: Lovro Gmajner

Slovenci so svoje barve zastopali zelo dobro. Lovru je uspelo obdržati naziv najbolje uvrščenega slovenca – tekmovanje je končal na zelo dobrem 33. mestu. Sledil mu je Damjan na 34., Sergij pa je zasedel končno 53. mesto. Spomnimo, da je bilo vseh prijavljenih na Italian Throwdown med moško konkurenco kar 345!

Drugi dogodek je pretekli konec tedna potekal v glavnem mestu naših južnih sosedov. Zagreb Throwdown je, prav tako kot njegov italijanski soimenjak, privabil veliko število športnic in športnikov v večih kategorijah. Pokal je kljub temu šel v italijanske roke – odnesel ga je Giacomo Falconi, pri elite ženskah je zmago odnesla domačinka Tamara Zulim. S kar dvaindvajsetimi kvalificiranimi pa je bila slovenska zasedba tokrat veliko bolj pestra.

Zagreb Throwdown 2014: Official Photo 1 Zagreb Throwdown 2014: Official Photo 2

Med moškimi so naše barve zastopali: Kristijan Uterčič (75. mesto), Marko Podgorelec (70. mesto), Dejan Erjavec (65. mesto), Rok Kovačič (61. mesto), Martin Kriman (59. mesto), Klemen Frange (56. mesto), Sergij Potočnik (51. mesto), Luka Golob (45. mesto), Rok Dernikovič (41. mesto). V TOP 40 so se tokrat uvrstili kar trije naši, kar je fantastičen rezultat: Tim Komac je zasedel odlično 28. mesto, Damjan Mlakar prav tako zavidanja vredno 13. mesto, najbolje pa se je ponovno uvrstil Lovro Gmajner, ki je mojstrsko uporabil izkušnje iz tekmovanja v Padovi in si v težki konkurenci prislužil vrhunsko 6. mesto!

Zagreb Throwdown 2014: Lovro Gmajner Zagreb Throwdown 2014: Lovro Gmajner

Najboljši Slovenec, Lovro Gmajner (6. mesto).

Predstavnike smo imeli tudi v drugih kategorijah. V »Sport Class Men« je bil Luka Zornik 54., Nejc Vičič 52., Simon Reher Zgonjanin pa je zasedel 28. mesto. Zmaga v tej kategoriji je šla v roke Zagrebčanu Krunoslavu Stjepanu Krhenu.

Ženske so v kategoriji »Sport Class Women« zastopale 4 slovenske predstavnice, ki so bile vse odlične in skoraj povsem v vrhu: Barbara Čufar se je uvrstila na 39. mesto, Rada Sibila, je zasedla odlično 15. mesto, za las jo je prehitela Saka Polanc na 12. mestu, Breda Kovač pa je osvojila vrhunsko 7. mesto! Bravo dekleta! V tej kategoriji je zmagala sicer Amila Avdukić iz Bosne in Hercegovine.

Vse WODe in ostale podrobnosti s tekmovanja si je mogoče ogledati na tej povezavi, foto albumi pa so dosegljivi tukaj.

Po zelo pestrih dveh koncih tednov nas čaka nekoliko bolj umirjen preostanek decembra in vstop v novo leto. Glede na rezultate iz opisanih tekem lahko vsi skupaj z veseljem pričakujemo novo sezono in marsikatero vrhunsko uvrstitev, s katero nas bodo v letu 2015 prav gotovo navdušili naši CrossFiterji! Gremo naši!